ציפוי שיניים

Laminate, Onlay – שיטות מתקדמות לציפוי שיניים

בעידן שבו אנו חיים, חשיבות המראה החיצוני והמודעות האסתטית נמצאות בשיאן. כתוצאה מכך, אנשים רבים מחפשים דרכים להיראות טוב יותר. מראה הפנים והחיוך שלנו מהווה חלק מרכזי בתדמיתנו, ולכן השקעה בשיניים אסתטיות ובחיוך כובש הינן אחת ההשקעות האסתטיות החשובות ביותר.

ציפוי שיניים – איך זה עובד?

בתהליך הציפוי המכונה למינייט (Laminate) מדביק רופא השיניים עלה דק ביותר של ציפוי חרסינה חזק במיוחד על חלקן הקדמי של השיניים, במטרה לשפר את הגוון ואת הצורה שלהן ולהקנות להן מראה אסתטי ובריא. ראשית, רופא השיניים מכין את השיניים המיועדות ומסיר שכבה מזערית מהאמייל (השכבה הטבעית הדקה העליונה) על מנת להכינן להדבקת הציפוי. במקביל, לוקח רופא השיניים את מידותיהן של השיניים בעזרת הדמיה ממוחשבת ושולח אותן למעבדה מיוחדת המייצרת את הציפויים. לאחר כשבוע, בפגישה הבאה, מצמיד רופא השיניים את הציפוי על השיניים בעזרת דבק דנטלי חזק במיוחד.

Onlay/Inlay

כשמדובר בשיניים סדוקות או שבורות או נגועות בעששת בשטח רחב, עד כה ברוב המקרים היה צורך בטיפול שורש, הסרה של מרבית חומר השן והכתרה בכתר החובק את כל השן. היום בעזרת טכנולוגיה חדישה וממוחשבת ניתן להסיר רק חלק מינימאלי מחומר השן הנגוע ולהשלים את השן בעזרת סתימת חרסינה מיוחדת המותאמת בדיוק מירבי לשן ומודבקת בדבק חזק במיוחד. נשארת שן טבעית, אחידה וחזקה במיוחד ללא צורך בטיפול שורש והמתת השן. מילוי מיוחד זה מכונה בשם מילואה. מילוי על גבי חלקה החיצוני של השן מכונהOnlay . נבחר להשתמש ב- Onlay  כשהשן שבורה או סדוקה, וזקוקה ל"כיסוי" שיגן עליה מחד, וישפר את המראה שלה מאידך. Inlay  לעומת זאת היא סתימה מחרסינה המודבקת בתוך השן ומשלימה אותה ללא צורך בטיפול שורש. לעיתים קרובות טיפול והשלמת השן במילואה בטכנולוגיה של  Onlay/Inlay הינו אלטרנטיבה עדיפה על כתר בשיטה המסורתית.

ציפוי שיניים, חרסינה, למינייט

ציפוי שיניים – למי זה מתאים?

ציפוי שיניים – למי זה מתאים?
ציפוי שיניים מתאים בעיקר לאנשים שאינן מרוצים ממראה החיוך או מצורתן ו/או מגוון שיניהם הקדמיות ומחפשים פתרון ארוך טווח לשיפור מראה הפה, לעיתים במקום טיפול אורתודנטי ממושך. הטיפול מתאים גם לאנשים עם שיניים סדוקות, שבורות או פגומות מבחינה אסתטית, כיוון שהציפוי לא רק מתקן את הגוון – אלא גם משנה את צורת השן ויוצר שיניים אחידות ומרשימות מבחינה חזותית.

טכנולוגיות וחומרים

ברשת מרפאות השיניים , Doctor Q אנו עושים שימוש בחומרים הטובים ביותר לציפוי שיניים. ציפוי למינייט עשוי מחרסינה, בעוד שמילוי Onlay/Inlay מתבצע באמצעות חרסינה או קומפוזיט. כל החומרים בהם אנו משתמשים הינם איכותיים במיוחד. בנוסף, אנו משתמשים בהדמיה ממוחשבת על מנת לקחת את מידות השיניים של מטופלינו ושולחים את הסריקה הדיגיטלית למעבדת שיניים מיוחדת המתמחה בנושא. שיטה זו מבטיחה דיוק ומהירות מירביים.

חשוב שתדעו…

טיפול בציפויי שיניים או Onlay/Inlay אינו נחשב לטיפול מורכב, ארוך או כואב. יש לקחת בחשבון שלוש פגישות לא ארוכות. מעבר לשיפור האסתטי, ציפוי דנטלי מסייע רבות גם בהגנה על השיניים. בכל מקרה, ההחלטה על סוג הטיפול תתקבל יחד עם המטופל/ת לאחר ביצוע בדיקה וגיבוש המלצה המותאמת לצרכיו או לצרכיה האישיים.